cs

Volný čas

Jizerské hory jsou jako stvořené pro pěší i cykloturistiku. V zimním období nabízejí stovky kilometrů běžeckých tras včetně světoznámé Jizerské padesátky. Na svahu naproti penzionu je Ski areál U Vodárny vybavený třemi vleky a v blízkém okolí naleznete další. V zimním období zajišťujeme pro ubytované zdarma dopravu mikrobusem na sjezdovky a zpět.

Pro milovníku krátkých vycházek po okolí doporučujeme začít v Bedřichovském Infocentru. Zde také začíná naučná stezka Bedřichovské výhledy, která Vás provede po obou stranách údolí. Velkou výhodou je vybavenost jednotlivých zastavení, která potěší hlavně Vaše děti. Pro vzdálenější procházku doporučujeme technickou naučnou stezku Černá Nisa.

Cílem Vašeho putování může být nedaleká rozhledna Královka, vzdálené necelou hodinu od penzionu, nebo půldenní výlet na lokalitu Nová louka (Šámalova chata). Případně se můžete vydat na některou z okolních vodních nádrží, buď vodní nádrž Bedřichov (ve které se za dobrého počasí můžete i vykoupat), nebo vodní nádrž Josefův Důl (zdroj pitné vody pro oblast Jablonce a Liberce - zde je koupání zakázáno). Právě z Josefova Dolu odebírá surovou vodu úpravna vody, v jejímž areálu se penzion nachází.

Milovníky sportovního vyžití potěší koupaliště, blízký lanový park, nebo tenisové kurty poblíž centrálního parkoviště. Poblíž penzionu si můžete vybrat z nabídky dvou bowlingových center a strávit příjemný večer aktivním sportem.

V nedalekém Janově nad Nisou potěší především děti Bobová dráha. U ní se nachází přírodní dětské hřiště a trampolínové centrum. Najdete zde také pizzerii nabízející občerstvení.

Novinky

 • Opět musíme zavřít
  Opět musíme zavřít

  v souvislosti s usnesením vlády ČR ze dne 14. prosince 2020 bude od pátku 18.12.  Penzion Vodárna Bedřichov do odvolání uzavřen.

 • Uvaříme a přivezeme
  Uvaříme a přivezeme

  S nástupem podzimní vlny pandemie jsme rozšířili nabídku hotových jídel pro firmy i pro domácnosti v rozumné dojezdové vzdálenosti od penzionu. ZAVOLEJTE!

 • Obnovujeme provoz
  Obnovujeme provoz

  V souladu s plánovaným rozvolněním protiepidemických opatření, vyhlášených vládou ČR na čtvrtek 3. 12. 2020 obnovujeme provoz Penzionu Vodárna Bedřichov i Ubytovacího zařízení Harrachov.